Viyana Gezisi

viyana gezisi

Viyana Gezisi İçin İhtiyaç Duyacağınız Bilgiler Bu Yazıda!

Viyana Gezisi için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri bu yazıda bulacaksınız. Yazımın kaynağı,”Ayağımın Tozuyla” sitesinde 2014 yılında yayınlanan gezi yazısıdır. 

Viyana Gezisi Başlasın

Gezginimiz kurban bayramındaki dört günlük tatili fırsat bilerek, soluğu Viyana’da almış. Yazar, iki günü Viyana’ya ve bir günü Salzburg’a ayırmış. Yazının giriş bölümünde Viyana’ya dair genel gözlemlerini bizlerle paylaşmakta. Özellikle tarihi yapılarının ne kadar iyi korunduğundan ve şehir için müziğin ne kadar önemli olduğundan bahsetmekte.

Viyana Gezisi – Havaalanından ulaşım

Gezginimiz, Viyana’ya gece geç vakitte indiklerinden dolayı toplu taşıma araçlarını kullanamadıklarını ve otelden transfer almak zorunda kaldıklarını belirtmiş. Ayrıca yazıda taksilerin ve otobüslerin ücretlerine de yer veriyor.

Viyana Gezisi – Konaklama

Yazar, otel araştırması için geç kaldığından bahsetmesine rağmen konakladığı otelden hem fiyat, hem de konfor anlamında oldukça memnun kaldığını dile getirmiş. Ayrıca otelden tek vesayitle merkeze gidilmesinin de otelin avantajlarından biri olduğunu belirtmiş.

Viyana Gezisi – Şehir içi Ulaşım

Eski şehrin merkezinde kalındığı taktirde “Viyana Kart” a gerek duyulmayacağını belirten gezgin, ulaşım kartının ücretini bizimle paylaşıyor. Bilet kontrolu genelde olmadığından bilet aldığımız taktirde ne yapmamız gerektiğini sade ve anlaşılır bir dille özetliyor.

Viyana Gezisi – Gezilecek Yerler

Gezginimiz Viyana’daki gezilecek yerleri 2 güne sığdırdığından bahsediyor ve bize güzel bir gezi programı sunuyor. Keşfetmeye Hofburg Sarayı’ndan başlayan gezgin, Prater lunaparkı ile de serüvenini noktalıyor. Yazıda gezilen yerlere dair yararlı linkler ve bilgilendirici içeriklere de yer verilmiş. Yazıda gezilen yerlere ait fotoğrafların da mevcut olduğunu belirtmek isterim.

Viyana Gezisi – Viyana’da konser

Gezginimiz, Viyana’ya gidip konser izlenmeden dönülmez diyerek, Karlskirche Kilisesi’ndeki canlı performans için bilet aldığını ve bilet alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini çok güzel özetliyor.

Viyana Gezisi – Yeme İçme

Şinitzel diyerek yazısına başlayan gezginimiz ☺ Viyana’nın en ünlü şinitzel restoranı hakkında çok önemli detaylara yer veriyor. Ne zaman rezervasyon yaptırmalısınız, şinitzel’in porsiyonu ne kadar olmalı ve bunun gibi diğer önemli detayları yazıda bulabilirsiniz. Rezervasyon yaptıramayanlar için de alternatif mekan isimlerini sıralayarak bizi büyük bir dertten kurtarıyor. Bu bölümü Viyana’nın diğer meşhur kafeleri ve pastanelerine değinerek noktalıyor. Özellikle pasta fotoğrafları şahane. Bir an ağzımın suları aktı diyebilirim ☺

Viyana Gezisi – Ne Alınır

Viyana’dan hediye almayı planlayanlar için bazı tavsiyeler mevcut. Bu başlıkla beraber Viyana gezisi için önemli ölçüde fikir sahibi olduk diye tahmin ediyorum.

Kısacası, akıcı, enerjik ve detaylı bir yazı sizleri bekliyor. Viyana’ya gitmeden önce okunması gereken yazıların başında geliyor diyebilirim. Kısaca başlıkları özetlemem gerekirse;

Havaalanından Ulaşım
Viyana’da Konaklama
Viyana’da Şehir içi Ulaşım
Viyana’da Gezilecek Görülecek Yerler
Hofburg Sarayı
Sisi Müzesi
Belvedere Sarayı
Schönbrunn Sarayı
Museumsquartier
Kohlmarkt Caddesi
Graben Caddesi
Stephansplatz Meydanı
Aziz Stefan Kilisesi
Karl Kilisesi
Freud’un evi
Schönbrunn Sarayı
Stadtpark
Hundertwasser
Prater
Viyana’da Konser
Viyana’da Yeme İçme
Viyana’dan Ne Alınır

Gezi yazısını okumak için tıklayın

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?