Tayland’ı Bangkok ile Keşfetmeye Başlıyoruz

Bangkok Tayland Gezi Yazıları 532x299

Bangkok’u, Pattaya’yı, Phuket’i ve Koh Samui’yi Keşfet 

Tayland’ı Bangkok ile Keşfetmeye Başlıyoruz başlıklı yazı özetimizde ulaşımdan, eğlenceye, yeme içmekten, ipuçlarına varıncaya kadar pek çok detay mevcut. Gezginimiz Çoşku Cilengiroğlu Tayland’ı daha önce iki defa ziyaret etmiş. Bundan dolayı bizim için yazısında çok önemli tavsiyelere yer vermekte.

Önce Tayland Hakkında Genel İzlenimler

Gezginimiz Tayland’ın ne kadar ucuz bir yer olduğunu üstüne basa basa belirtiyor. Sezon haricinde gittiğimiz taktirde otellerde ucuza kalabileceğimizden ve muson yağmurlarına yakalanma risklerinden bahsediyor. Genel Tayland izlenimlerini dolandırıcılıkla ilgili verdiği bilgiler ile sonlandırarak şehir izlenimlerine geçiyor.

Bangkok İzlenimleri

Gezginimiz havaalanından merkeze nasıl ulaşım sağlayabileceğimizden başlıyor yararlı tavsiyelerini sıralamaya. Dolandırıcılıkla ilgili kuşkularınız varsa, yazar bunu giriş paragrafında açıklamalarıyla gideriyor. Buna ek olarak, ulaşımla ilgili ücretlere de yer veriyor.

Bunun yanında tuktukları ulaşım aracı olarak tercih ettiğimiz taktirde nasıl davranmamız gerektiğini ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini de belirtiyor.

Bangkok gezisi için ihtiyaç duyacağımız gezilecek yerler, yeme içme, masajlar ve daha fazla konu hakkında bizimle izlenimlerini paylaşıyor. Gece hayatına dair de çok önemli bilgilere yer veriyor. Kaliteli yerlerden, batakhane olarak adlandırdığı gece klüplerinin isimlerini ve mekana dair ücretlerini yazıda bulabiliyorsunuz.

Pattaya İzlenimleri

Bangkok’dan taksi ile 75 dakika uzaklıkta bir yer olduğunu belirten yazar, gece hayatı dışında çok da fazla bir şeyin olmadığını dile getiriyor. Özellikle Arap, Hintli ve yaşlı Avrupalıların çokluğundan bahsediyor.

Phuket İzlenimleri

Güzel plajlara veya gece hayatına yakın bir yerde kalmak için tavsiyeler mevcut. Filmlerde gördüğümüz ada fotoğraflarını ve tavsiyelerini bulabilirsiniz. Phuket’in gece hayatına da değinilen yazı, file binmenin ne kadar popüler olduğundan bahsederek sonlanıyor.

Koh Samui İzlenimleri

Gezginimiz bu adadan cennet diye bahsetmekte ve adanın motor kiralayıp kesinlikle turlanması gerektiğini dile getirmekte. Adanın en iyi plajını ve dolunay partisi gibi önemli detaylarına yazısında yer veriyor.

Kısacası okunması gereken bir yazı diyebilirim. Özellikle bütçe çıkarmak isteyenler için çok ideal bir gezi notu. Yemek haricinden önemli detayların ücretlerini yazıda bulabilirsiniz.

Gezi Yazısını Okumak İçin Tıklayın

 

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?