Tayland Gezisi

Tayland Gezisi 532x299

Tayland Gezisi İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Tayland Gezisi için ihtiyaç duyacağınız ulaşım, konaklama, dikkat etmeniz gerekenler, yeme içme ve daha fazlasını bu gezi yazısında bulabilirsiniz. Kaynağımız Gezcemben isimli sitede yayınlanan “Tayland Gezi Rehberi” başlıklı yazı.

Tayland’da gezilecek yerlere dair bilgi arayanlar hiç vakit kaybetmeden diğer yazıya geçsinler. Çünkü görülecek yerlere dair bilgiler yazıda yer almamakta. Yazının belki de tek eksiği bu diyebilirim. Yazıda uçak biletleri ve konaklamaya dair fiyatları bulabilirsiniz.

Tayland Hakkında Bilgi ve Ulaşım

Gezginimiz yazısına Tayland hakkında genel bilgi vererek başlamış. Ardından en iyi seyahat zamanı, para birimi ve vize gibi konulara değindikten sonra Tayland’a nasıl gidilir başlığına geçmiş. Bu başlık altında ise, en ekonomik uçak bileti bulabileceğimiz havayolu şirketini ve alternatiflerini belirtmiş.

Tayland’da Konaklama

Hem lüks hem de gezginler için pek çok alternatif olduğuna değinen yazar konuk evleri, oteller, kiralık evler ve bungalovlar hakkında önemli bilgiler vermekte. Alternatiflerin gecelik ücretlerini de bizimle paylaşmış.

Tayland’da Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tayland Gezisi için taksilerde yaşayabileceğimiz sıkıntılardan, otobüslerde başımıza gelebilecek aksi durumlardan, toplumun duyarlı olduğu konulardan ve daha fazlasını yazar bu başlık altında paylaşmış. Özellikle gidilmemesi gereken bölgeler ve girilmemesi gereken barlar hakkında uyarılarda bulunması son derece yararlı diyebilirim.

Tayland Gezisi İçin Uygun Zaman

Tayland Gezisi için uygun zaman dilimini söylemek yerine, üç mevsimi açıkladıktan ve kendi tecrübelerini belirttikten sonra kararı size bırakıyor

Tayland’da Yeme İçme

Tayland Gezisi için bizleri en çok zorlayabilecek konuya geldi sıra. Gerçi 5 yıldızlı otellerde kalacaklar için çok sorun olacağını düşünmesem de özellikle yemek konusunu dışarıda halletmeyi düşünenler için yazar çok iç acıcı geri bildirimlerde bulunmuyor. Her ne kadar kötü gibi gözükse de en taze meyveleri yeme şansımız olacağından da bahsediyor.

Gezi Yazısını Okumak İçin Tıklayın

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?