Startupçı Gözünden Dubai

Startupçı Gözünden Dubai

İş Yapmayı Planlayanlar İçin Dubai

Startupçı Gözünden Dubai başlıklı yazı özetimizde, “Dubia’de Şirket Kurma”, “Dubai’nin Demografik Yapısı”, “Dubia’deki Fırsatlar”, “Dubia’de Gece Hayatı” ve daha fazlasını bulabileceksiniz. Güney Köse, Dubai’de yaşadığı dönemde edindiği tecrübeleri “Dubai-Geçikmiş Bir Yazı” başlıklı yazısından toplamış. Bu güzel paylaşımı için kendisine teşekkür ederiz.

Yazar, yazısında iş dünyasının ihtiyaç duyabileceği dokuz konuya enine boyuna değinmiş.

Vize, Yerleşim İzni

Yazar her ne kadar vize işlemi için uğraşmasa da bu konuyla ilgili bilgilere yazısında yer vermiş. Özellikle taşıyıcı hastalıklar konusunda çok titiz olduklarını belirtmekte.

Bir Startup Olarak Dubai

Startupçı gözünden Dubai ‘ye dair önemli gördüklerini bizimle bu bölüm altında paylaşıyor. Dubai’nin gelir kaynağından şehrin en önemli simgelerine varıncaya kadar gözlemlediklerine değiniyor.

Şeyh Muhammed

Yazar bu başlık altında Şeyh Muhammed’e dair görüşlerine yer vermiş. Bu bölümün en dikkat çeken yeri ise tek adamlıktaki ekonomilerin neden sürdürülebilir olmadığıdır. Bunu da çok güzel bir soru yönelterek bizleri düşünmeye sevk ediyor.

Demografik Yapısı

Yazar Dubai’de yaşayanları inceleyerek yazısına başlamış. Ardından milliyet sınıflandırmasının, kişisel ilişkilerden maaşlara kadar nasıl önemli bir rol oynadığına değinmiş. Son olarakta BAE vatandaşlarının hayatlarına mercek tutmuş.

Kapitalizm

Kapitalizm her ülkenin koşullarına göre değişmekte diye düşünüyorum. Buna bir de o ülkenin ve şehrin hayat standardı da eklendi mi, farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Plan ve bütçe çıkarmak isteyenler için Startupçı Gözünden Dubai, yazımızın en önemli başlıklarından biri diyebilirim. Bu başlık altında evinize internet bağlattırmak için ödemeniz gereken fiyata dahi yer verilmiş.

Şirket Kurma, Startuplar, Fırsatlar

Startupçı gözünden Dubai yazı özetimizin en can alıcı ve bilgilendirici bölümü diyebilirim. Hangi sektörlerin Dubai’ye gelmesi gerektiğini, mevcut sistemi ve insan gibi yaşamak için gerekli olan maaş skalasına bu bölümde değinmiş yazar.

Şeriat, Yasaklar, Paradokslar

Yazar altı maddede önemli gördüklerini bizimle paylaşmış. Özellikle Türk’ler için uyarıları da mevcut. Dubai’yi gezmek isteyenlerin de kesinlikle göz atması gereken bir başlık diyebilirim.

Hayat Standartları

Startupçı gözünden Dubai yazımızda hem Dubai’ye gezi planı hem de iş için planlar yapanların faydalı bilgiler bulabilecekleri bir başlık. Özellikle Dubai’de konaklama tercihimiz için yararlı bir karşılaştırma sizi bekliyor diyebilirim.

Gece Hayatı, Alternatif Dubai, Yapılacak Şeyler

Yazının en eğlenceli ve renkli bölümü bu başlık diyebilirim. Sanatla ilgilenenler için tavsiyeler, mekan önerileri ve daha fazlası bu başlık altında paylaşılmış.

Startupçı Gözünden Dubai yazı özetimizin geldik sonuna. Tüm detayları yazının kaynağından öğrenebilirsiniz.

Yazıyı Okumak İçin Tıklayın

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?