Oslo Gezi Rehberi Özeti

Oslo Gezi Rehberi Özeti 532x299

Oslo Gezi Rehberinin Özetini Sizin İçin Hazırladık

Oslo Gezi Rehberi Özeti başlıklı yazımızda ihtiyaç duyabileceğiniz bütçe, konaklama, ulaşım ve diğer tüm detaylar mevcut. Ekim 2015’te Oithe Blog’ta “Oslo Gezi Rehberi: İskandinavya’ya Doyamıyoruz!” başlığıyla yayınlanan gezi rehberini sizin için özetlemeye çalışacağım.

Gezginlerimiz yazılarına ilk iki paragrafta Oslo’ya dair genel bir imaj çizerek hızlı bir giriş yapıyorlar. Özellikle pahalılık meselesine atıfta bulunmaları beni korkuttu açıkçası

Oslo’ya Ne Zaman Gidilir?

Her şey aslında bu soruyla başlıyor öyle değil mi? Malum bu sorunun cevabına göre de tüm bütçe şekilleniyor. Neyse gelelim gezginlerimizin tecrübelerine. Soğuk havaları sevmeyenler için rahat bir şekilde dolaşabileceğimiz ayları bizimle paylaşıyorlar. Ayrıca ucuz konaklamak için en iyi dönemleri de yine yazıda bulabiliyorsunuz. Kısacası Oslo Gezi Rehberi Özeti için en önemli bölümlerinden biri diyebilirim.

Oslo’da Konaklama

Gezginlerimiz bu başlık altında kaldıkları otele, otelin lokasyonuna ve diğer alternatiflere yer vermiş. Ücretler hakkında bilgi veya kaldıkları otele dair fotoğraflara yer vermemişler.

Oslo Bütçesi

Oslo Gezi Rehberi Özeti için olmazsa olmaz bir konuya geldik. Gezginlerimiz ısrarla ve üstüne basa basa Oslo’nun ne kadar pahalı bir şehir olduğunu belirterek bu başlığa giriş yapıyorlar. Ardından bira, kahve, su ve diğer şeylerin ücretlerine değiniyorlar. Dolasıyla ortalama bir bütçe çıkarabilirsiniz.

Oslo’da Ulaşım

Bu başlık altında havaalanında merkeze ve şehiriçi ulaşıma dair faydalı bilgileri bizimle paylaşmışlar. Gezginlerimiz Ekspres Tren ile havaalanında şehir merkezine ulaşmış. Buna dair süre ve ücret bilgilerini yazıda bulabiliyorsunuz. Ayrıca Oslo Pass hakkında da detaylı bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Yani bu bölüm 10 numara olmuş diyebilirim.

Oslo’da Gezilecek Yerler

Gezginlerimiz 3 gün boyunca Oslo’nun altını üstünü birbirine getirmişler. Bu sürenin yeterli olduğunu belirtmişler. Ama vaktiniz ve imkanınız varsa bence daha uzun kalın derim:)

Oslo Gezi Rehberi Özeti ‘nın en sevdiğim başlıklarından biri bu diyebilirim. Gezilecek yerlerin listesini çıkarmak, saatlerine bakmak ve ücretlerini bulmak en zor işlerden biridir. Sağolsunlar gezginlerimiz tüm faydalı bilgileri ve linkleri bizlerle paylaşmışlar. Dolaştıkları yerler ise;

Oslo Gezi Rehberi Özeti : Opera House

The National Gallery
Astrup Fearnley Museet
Munch Museet
Frogner Park & Vigeland Sculpture Park
Museum of Contemporary Art
Damstredet
Karl Johans Gate
Aker Brygge & Tjuvholmen
Grünerlokka
Oslo Opera House
Fram Museum

Oslo’da Yeme İçme

Kahve severler için bile öneri mevcut desem bu bölümü anlatamaya yeterli diye düşünüyorum. Bu başlık altında 13 mekana dair yararlı bilgiler bulabilirsiniz. Bu bölümün tek eksiği mekanlara dair fiyatların paylaşılmamış olması. Olsun bu da yazının nazar boncuğu diyor ve Oslo Gezi Rehberi Özeti ‘ne devam ediyoruz

Oslo’da Alışveriş

Çok pahalı bir şehir olduğunu yine yüzümüze çarpıyorlar ve bir şey almaya gerek yok diyor gezginlerimiz. Tabii bu tavsiye düşük bütçesi olanlar için. Ama yok arkadaşım ben alışveriş yapacağım, para elimin kiri diyorsanız sizin için de öneriler mevcut.

Faydalı, yararlı, eğlenceli, cıvıl cıvıl bir yazının daha sonuna geldik. Oslo Gezi Rehberi için Oithe Blog yazarlarına, Oslo Gezi Rehberi Özeti içinde kendime ve bizi yalnız bırakmayıp sabırla okuduğunuz için de size teşekkür ederim.

Gezi Yazısını Okumak İçin Tıklayın

 

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?