Milano Seyahati

Milano Seyahati 532x299

Modanın Başkentine Gidiyoruz

Milano Seyahati başlıklı yazı özetimizde ulaşımdan, gezilecek yerlere değin pek çok önemli konu hakkında bilgi bulabilirsiniz. Yazımızın kaynağı, 5 Aralık 2014 yılında İtalya’ya Yolculuk isimli blogta “Milano” başlığı ile yayınlanmıştır.

Milona Hakkında Genel Bilgi

Milano Seyahati için gerek duyabileceğiniz önemli bilgileri bu başlık altında bulabilirsiniz. Üç paragrafta şehre dair genel izlenimlerini aktaran yazar, özellikle şehrin konumuna dikkat çekiyor.

Milano’da Gezilecek Yerler

Gezginimiz bu başlık altında Milano Seyahati esnasında gezebileceğiniz 13 mekanın isimlerini bizimle paylaşmış. Milano’da Ulaşım başlığından sonra da görülmesi gereken yerlere dair izlenimlerini bizimle paylaşıyor.

Milano’ya Ulaşım

Milano Seyahati için diğer önemli bir konu ise ulaşım. Gezginimiz Milona’daki havaalanlarını ve Türk firmalarının hangisini kullandığını aktarırken, trenle şehre ulaşmayı planlayanlar için de yararlı link ve önemli sayılabilecek detaylara yazısında yer veriyor.

Milano’da Ulaşım

Bu başlıkta da altın değerinde bilgiler mevcut diyebilirim. Yazar, Milano Card’ın yararlarına değindikten sonra almamızı tavsiye ediyor. Buna ek olarak, Milona Seyahati için kısıtlı vakitleri olanlara seçenek ve yararlı linkleri sitesinde bilgimize sunmuş, çokta güzel olmuş. Hayat kolaylaştıkça güzel ☺

Milano’yu Keşfe Çıkıyoruz

Gezginimiz keşfe, Gotik ve Barok mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Duomo Katedrali’nden başlıyor. Katedrali gezmeyi planlayanlar için bilet türlerini ve kıyafete dair paylaştığı bilgiler gerçekten çok yararlı diyebilirim.

Yazar, Milano’da yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri olarak opera veya klasik müzik konserine katılmak olduğunu belirtip, kendi katıldığı konsere dair izlenimlerini bizimle paylaşmış.

Milano Seyahati için gerekli olan diğer önemli bir konu ise yeme ve içme. Gezginimiz bu konuda da paylaşımlarını bizden esirgememiş ve iki tane mekan tavsiyesinde bulunmuş. Bununla da yetinmeyip diğer mekanları da gezi yazısının sonuna  saklamışlar.

Yazıda, müzelere ve kiliselere dair  izlenimler mevcut olup Milano Seyahatiniz için gerekli olan hemen hemen her konuya değinilmiş. Konaklamaya da dair bir bilgi olsaymış tadından yenmezmiş ☺

Gezi Yazısını Okumak İçin Tıklayın

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?