Küba ve Havana Gezisi

Küba Havana Gezisi 572x299

Küba ve Havana Gezisi Planlayanlar Beri Gelsin

Küba ve Havana gezisi planlayanlar için çok iyi diyebileceğim bir gezi yazısı özeti ile karşınızdayım. Yazımızın kaynağı ise, Gökhan Göneç’in 2012 yılında Küba’ya gerçekleştirdiği ve 32 günlük süren seyahatinin ardından kendi blogunda paylaştığı deneyimleri.

Gezginimiz 32 güne 10 şehir sığdırmış. Ardından tüm deneyimlerini “Küba gezi rehberi” isimli yazısında toplamış. Havana’ya dair çok fazla bir şey olmasa da genel olarak çok önemli bilgilere yer vermiş.

Küba ve Havana Gezisi Hazırlıkları Başlasın

Gezginimiz, Küba’ya gitmeye karar verdikten sonra zaman kaybetmeden Küba hakkında araştırmalara başlamış. Yazısına “Ön Çalışmalar” başlığı altında yaptığı araştırmalara dair bilgileri paylaşarak başlıyor. Akabinde vize konusuna detaylıca değinmiş. Bunların dışında yazıda bulabileceğiniz başlıklar ise; Bagaj, Yanınızda Bulunsun, Para Birimi, Ulaşım, Lisan, Konaklama, İletişim, Küba Denilince Akla Gelenler, Yeme-İçme ve Kübalı Olmak.

Küba ve Havana Gezisi – Yanınızda Bulunsun

Gezginimiz bu başlık altında Küba seyahatinizde ihtiyaç duyacağınız ve aklınıza gelmeyecek detayları paylaşıyor. Örnek olarak yanınızda torba bulundurmak gibi ☺ Kahvaltı düşkünleri için, hijyen severler için veya yanında hediye götürmek isteyenler için de tavsiyeler yazıda mevcut.

Küba ve Havana Gezisi – Ulaşım

Gezginimiz şehirler arası dolaşım konusunda hem uçakla ilgili hem de şehirler arası otobüslerle ilgili detaylı bilgileri ve yararlı linkleri bizimle paylaşıyor. Bunun yanında Küba’da araba kiralamak isteyenler için de önemli detayları yazısında belirtiyor.

Küba ve Havana Gezisi – Konaklama

Konaklama sorunu belki de en fazla bilinmeyenlerden biri diyebilirim. Gezginimiz bu konuda otel veya ev pansiyonları olmak üzere iki tane alternatifimizin olduğunu belirtmekte. Ardından ev pansiyonları hakkında çok detaylıca bilgilere yer veriyor. Bunların arasında ücret, güvenlik gibi konularda bulunmakta. Ayrıca ev pansiyonlarını rahat bir şekilde bulabilmemiz için de yararlı bir linke yazısında yer vermiş.

Küba ve Havana Gezisi – İletişim

İletişim benim için hayati önem taşıyor diyorsanız, bu başlığı kesinlikle okumalısınız. Yazar, iletişim konusunda yaşayacağınız sıkıntıları ve çözümleri çok güzel özetlemiş.

Küba ve Havana Gezisi – Küba Denilince İlk Akla Gelenler

Bu başlık altında “Puro”, “Müzik”, “Rom ve Mojito” ve “Sallanan Koltuklar” hakkında deneyimlerini bizimle paylaşıyor. Puro severler için önemli tavsiyelerde bulunurken, müzik ile ilgili bölümde başından geçen ve şaşırtan üç olayı özetliyor.

Küba ve Havana Gezisi – Yeme-İçme

Küba’da yaşayacağımızı düşündüğü diğer bir sıkıntı ise, yemek olayı. Çünkü yemeklerin çoğunu domuz eti oluşturuyormuş. Böyle dedikten sonra pizza, tavuk, balık ve makarnanın olduğunu belirtip yüreğimize su serptiğini söyleyebilirim. Kısacası bu başlıkta da yararlı bilgiler fazlasıyla mevcut.

 

Gezi yazısını okumak için tıklayın

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?