Havana Gezi Notu

Havana Gezi Notu

Havana Gezisini Turla Yapacaklar Sizi Böyle Alalım

Havana Gezi Notu başlıklı, çok beğeneceğinizi tahmin ettiğimiz bir yazı ile karşınızdayız. İçerik yönünden oldukça zengin, akıcı bir dile sahip ve anlatımıyla size o anları yaşatan bir gezi yazısının özetini paylaşmak istedik. Özetimizin kaynağı ise, Ne Gördüm adlı sitenin “Havana” isimli gezi yazısı.

Rota Havana

Gezginimiz yazısına yolculuk ile başlıyor. Bu başlık altında yolculuk esnasındaki deneyimlerine ve dikkat etmemiz gereken noktalara değiniyor. Yazıda öne çıkanlardan bazıları, Air France’ın daracık koltukları ve yolculuk süresi.

Havana’ya Varış

Havana gezi notu için önemli sayılabilecek ipuçlarına değiniyor. Bunlardan bazıları ise, pasaport kontrolünde sizi bekleyen sürpriz, televizyonda gösterilenden farklı bir yer ve yanınıza almanız gereken para cinsi.

Havana’da Konaklama

Gezginimiz pek çok ünlünün daha önce kaldığı ve tarihi ile insanları büyülediği bir otelde kalmış. Gittiğimde herhalde ben de burada kalırım diye tahmin ediyorum. Otele dair pek çok fotoğrafı paylaşması da hoş olmuş.

Oteli tanıttıktan sonra sıra geldi para birimini yakından tanımaya ☺ Küba’da iki tür para birimi olduğunu ve bunlarında karşılıklarını Havana gezi notu defterinize not etmeyi unutmayın derim.

Havana’da Gezilecek Yerler

Gezginimiz yazısında beş günde dolaştığı yerlere değinmiş. İlk gün otele yerleşme ve otele yakın yerleri keşfetmekle geçirmiş. İkinci gün ise araba ile şehir turu. Tabii bunlar son model araba değil. Bununla ilgili video mevcut, izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca Devrim Meydanı, Atatürk Büstü ve Alışveriş Bölgesi yerlerini dolaşmış. Bunlara dair bolca fotoğraf mevcut. Havana gezi notu listesine içecekle ilgili yazabileceğiniz ipuçları da paylaşmış.

Üçüncü gün ise Havana yakınlarındaki güzelliklerin keşfine yolculuk ederek başlıyor. Pınar Del Rio’daki Vinales vadisini, mağaralarını, puro fabrikasını, Vinales kasabasını ve daha fazlasını yakından tanıtıyor. Aslında tanıtmak kelimesi hafif kalıyor, yaşatıyor demek daha doğru olur ☺ Havana gezi notu listesine ekleyeceğiniz püf noktaları da bulabilirsiniz.

Dördüncü gün, Devrim Müzesi ile başlıyor. Burayı çektiği fotoğraflar ile bize tanıtıyor ve detaylıca anlatıyor. Müze gezisini Nazım Hikmet’in Havana Röportajı ile sonlandırıyor. Ardından hayat dolu olduğunu söylediği Prado caddesini bize tanıtıyor.

Havana gezi notu listesine ulaşımla ilgili ekleyebileceğimiz bilgilere de bu bölüm de yer vermiş. Üç türlü taksi olduğunu ve fiyat skala bilgisini de bizimle paylaşıyor. Ayrıca yemek yediği restoranda menü ücretini ve Hemingway’ın sürekli mojito içmeye gittiği mekanı da yazıda bizlerle paylaşıyor.

Havana’da gece hayatı hakkında çok detaylı bir içerik paylaşımı olmasa da, tavsiye edilen mekan ve genel havayı anlamak için yeterli diyebilirim.

Beşinci gün de Devrim Meydanı’nı karış karış dolaştığını söyleyerek yazısına son veriyor.

Gezisi yazısını okumak için tıklayın

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?