Disneyland Gezisi

Disneyland Gezisi 532x299

Bir Günlük Disneyland Gezisi

Disneyland gezisini planlamak isteyenleri görsel şölen eşliğinde önemli bilgilerin yer aldığı cıvıl cıvıl bir yazı bekliyor.

Okul başlamadan önce çocuklara derslerine çalışır ve karnelerini iyi getirirlerse Disneyland’a veya yurtdışına götüreceğim diye sözler verilir. En azından beni böyle motive etmeye çalıştılar ama bu tarz motivasyonlara karşı olduğumdan bende işe yaramamıştı ☺ Neyse konumuza geri dönelim.

Malum yarı yıl tatili yaklaşıyor. Çocuğumla beraber unutulmaz “an”’lar yaratıp, eğlenceli bir gün geçirmek isteyenler için Disneyland gezisi hakkında bir araştırma yaptık. İnternette bu konuyla ilgili pek çok yazı bulabilirsiniz. Fakat önceliğimiz her zaman en iyisini size sunmak olduğu için araştırmak biraz vaktimizi aldı ama sonunda Disneyland gezisi notlarına ulaştık. Minikbavul isimli sitede “Disneyland Paris Gezi Notları” başlığıyla yayınlanan yazıda bunlardan bir tanesi diyebilirim.

Gezginimiz Ekim 2014 yılında Paris’e yapmış olduğu ziyarette Disneyland’a bir gün ayırmış. Yazının sonuna geldiğinizde bir günün kesinlikle yetmeyeceğini anlıyorsunuz ☺

Gezginimiz Disneyland’a dair genel bilgilendirme yaptıktan sonra Disneyland’a Ulaşım başlığı altında hangi treni kullandığını, hangi durakta indiğini ve ne kadar sürdüğünü bizlerle paylaşıyor. Bonus olarakta Paris metro haritasına yazısında yer veriyor.

Disneyland Gezisi için öncelikle yapılması gereken iş, internetten bilet satın almak olmalı. Bu sayede 20 euro cebimizde kalır diyor gezginimiz ☺ Bunun içinde internet sitesinin linkini yazısında belirtiyor. Bununla yetinmeyip takvim ve bilet fiyatları için de farklı siteye de yer veriyor. Sonunda biletleri aldık, ver elini Disneyland.

Gezginimiz Disneyland Gezisi için ziyaret saatlerinin mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini belirtiyor ve yararlı bir linki yine bizimle paylaşıyor.

Keşfedeceğiz Seni Disneyland

Gezginimiz sağ olsun, betimlemesi, akıcı bir dil kullanması ve eğlenceli fotoğraflara yer vermesi sayesinde Disneyland’i gitmeden keşfediyorsunuz diyebilirim. Gezerken dikkat edilmesi gerekenleri bir bir anlatıyor. Burada detaylara girmeyeceğim.

Yeme İçme

Yemeden içmeden koca bir gün burada geçmez diyerek, gezginimiz bu konuda da görüşlerini dile getirmiş ve alternatiflere değinmiş.

Önemli İpuçlar

Disneyland Gezisi için önemli sayılabilecek ipuçlarını en sonda paylaşmış. Bunlara göz atmanızda fayda var. Şimdiden iyi eğlenceler.

Gezi Yazısını Okumak İçin Tıklayın

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?