Belgrad Gezisi

Belgrad Gezisi 532x299

Belgrad Gezisi ve Hatta Fazlası Bu Yazıda!

Belgrad gezisi için ihtiyaç duyacağız ulaşım, kalacak yer ve gezilecek mekanlar hakkında bilgiler bu yazıda. Bu muhteşem şehirde bir ay geçiren Güneş Akdoğan’ın eğlenceli anlatımıyla Belgrad gezi notlarını muhakkak incelemelisiniz. Gezginimizin Belgrad’a dair pek çok yazısı olup, sadece burada üç tanesini özetleyeceğim.

Belgrad Gezisi Hakkında

Bir şehri en iyi keşfetmenin yolu o şehri yaşamış birinin tecrübelerinden faydalanmaktır. Bu açıdan bakınca Güneş Akdoğan’ın kendi sitesinde paylaşmış olduğu yazılar daha da önemli diyebilirim ki, bana hak vereceğinize eminim. Gezginimizin Belgrad hakkında yazmış olduğu üç yazıyı mümkün olduğunca özetlemeye çalışacağım.

Birinci Yazı: Belgrad’a Bakış

“Sırbistan’ın Başkenti Belgrad” başlıklı yazısı şehrin güzelliğini havada keşfetmek isteyenler için uçakta hangi tarafa oturmaları gerektiği tavsiyesi ile başlıyor. Ardından havaalanındaki polis ile yaşadığı macerayla devam ediyor. Ocak 2012’de yayınlanan metinde öne çıkanlar ise, sim kart’ın alınması, otobüslerdeki bilet uygulaması ve içecek tavsiyesi.

Gezi yazısını okumak için tıklayın

İkinci Yazı: Belgrad’da Gezilecek Yerler

Belgrad gezisi için en önemli başlıklardan biri diyebiliriz. Gezginimiz bir aylık tecrübesini göz önünde bulundurarak bizler için bir liste hazırlamış. Tabii sırf gezilecek yerlerden bahsetmiyor.

Yazısına Belgrad için ucuz uçak biletini nasıl bulabileceğimizle başlıyor,  merkezde konaklamak isteyenler için de uygun bir fiyata hostel önerileri ile devam ediyor.

Ardından Belgrad gezisi sırasında görülmesi gereken yerleri sıralıyor. Listenin en başında Belgrad kalesi yer alıyor. Kalemeydanı hakkında önemli bilgileri, ziyaret saatlerini ve giriş ücretini bizimle paylaşıyor.

Gezilmesi gereken müzeler, önemli kişilerin evleri, kilise ve daha fazlasını bu yazıda göreceksiniz. Bu yerlerin geçmişlerini ve fotoğraflarını metinde bulabilirsiniz. Yazıda bahsedilen yerler ise;

Belgrad Kalesi
Knez Mihailova Caddesi
Srpska Kruna Hoteli
Marko Stojanoviç’in Evi
Balkan Evleri Bloğu
Hristina Kumanudi’nin Evi,
Kristina Mehana
Veljko Savivç’in Evi
Sırbistan Bilim ve Sanat Akademi Binası
Nikola Spasiç’in Evi
Nikola Spasiç Pasajı
“Grçka Kraljica” Restoranı
TRG Republike
Taşmajdan
Nikola Tesla Müzesi
Milli Müze

Gezi yazısını okumak için tıklayın

Üçüncü Yazı: Belgrad’daki Ücretsiz Şehir Turları

Ücretsiz bir şekilde şehri keşfetmek gibisi var mı ☺ Gezginimizde sağ olsun bu konu da bizlere yardımcı olmak ve tecrübelerini paylaşmak için güzel bir yazı kaleme almış. Bu başlık altında şehri ücretsiz tramvay turları veya rehberle beraber gezerek tanımak isteyenler için çok yararlı bilgilere yer vermiş. Belgrad gezisi için kesinlikle göz atılması gereken bir yazı.

Gezi yazısını okumak için tıklayın

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?