Amsterdam’ı Yürüyerek Keşfedin

Amsterdam’ı Yürüyerek Keşfedin

Yürüyerek Keşfetmek Gibisi Var Mı?

Amsterdam’ı Yürüyerek Keşfedin yazı özetinde, ulaşımdan konaklamaya pek çok önemli konu hakkında bilgi mevcut. Özetimin kaynağı Gezilerimiz.com sitesinde yayınlanan “Amsterdam; Özgürlüğe Yolculuk” başlıklı metindir. Yazarın paylaştığı bilgilerin hem turla hem de kendi başına gidecekler için çok yararlı olacağını düşünüyorum.

Hadi Amsterdam’ı Yürüyerek Keşif Edelim.

Gezginimiz Amsterdam’ın sosyal yapısına değinerek yazısına başlıyor ve ardından Amsterdam’da Ne Yapmalı başlığına geçiyor. Bu başlık altında ise, Amsterdam’ı adım adım gezerken görülmesi gereken yerleri, kafeleri, restoranları ve daha fazlasını bu başlık altında anlatmış.

Gezginimiz Amsterdam’ı bisikletle keşfetmek isteyenler için önemli tavsiyelerde bulunduktan sonra müzelerin fazlalığı ile dikkat çeken “Museumplein” bölgesinden gezisine başlıyor. Yazar gezdiği müzelerin giriş ücretleri ile açılış kapanış saatlerini de bizimle paylaşmış.

Gezginimiz tahminimce dolaşmadıkları ama görülmesi gereken müzelere de yazısında yer vermiş. Bu bilgilere yer vermesi yazının içerik yönünden zenginleşmesini ve farklılık arayanlar için önemli bir kaynak haline dönüşmesini sağlamış.

Amsterdam’ı yürüyerek keşfederken görülmesi gereken yerlerin yanında yemek yiyebileceğiniz kafe veya restoran tavsiyelerinde bulunuyor. Özellikle felafel veya bagel yemeyi düşünenler için mekanların isimlerine yazısında yer vermiş. Amsterdam’ı yürüyerek keşfederken yardımı olacak bu bilgileri not defterinize yazmayı unutmayın.

Amsterdam’da Konaklama

Yazar, Amsterdam’da kaldığı oteli tavsiye etmekle beraber değerlendirebileceğimiz diğer otel isimlerine ve fiyatlarına yazısında yer veriyor. Ayrıca bazı tavsiyelerde de bulunuyor.

Amsterdam’da Ulaşım

Amsterdam’ı yürüyerek keşfedin adlı yazımızda sıra geldi ulaşıma… Havaalanından şehir merkezine erişim ile şehir içi ulaşımı konularında alternatiflere, ücretlere ve tavsiyelere yer verilmiş.

Amsterdam’da Yeme İçme

Şehirleri keşfederken en iyi yapılacak etkinliklerden bir tanesi restoranlara veya kafelere gitmektir. Bu sayede hem insanları gözlemleyebilir hem de o havayı soluyabilirsiniz.

Amsterdam’ı yürüyerek keşfedin başlıklı yazımızın kaynağı bu anlamda bizimle çok önemli notlarını paylaşıyor. Mekanın özelliklerini, yedikleri menüleri ve ücretleri yazısında belirtiyor. Gezginimizin belirttiği fiyatlar sayesinde yemek için ortalama bir bütçe çıkarabiliyorsunuz ve mekan aramakla uğraşmıyorsunuz

Gezginimiz yeme içme bölümünün sonunda kendilerinin tadamadığı veya ziyaret edemediği yerleri bize tavsiye etmiş.

Amsterdam’da Alışveriş

Gezginimiz yazısının son bölümünü alışveriş başlığına ayırmış. Hediyelik eşya almak isteyenler için hesaplı bir mağaza tavsiye ederken, alınabilecek eşyaların isimlerini de bizimle paylaşıyor.

Kısacası, detaylı bilgi arayanlar ve bütçe çıkarmak isteyenler için güzel bir kaynak. Okunması gereken yazılardan biri diyebilirim. Amsterdam’ı yürüyerek keşfedin yazımızın geldik sonuna, aşağıda gezi yazısının başlıklarını görebilirsiniz.

Amsterdam Hakkında Genel Bilgi
Amsterdam’da Gezilecek Yerler

Museumplein Meydanı
Van Gogh Museum
Coster Diamond Museum
House of Bols 
Rijksmuseum
Stedelijk Museum
Vondelpark
Dam Meydanı
Madamme Tussaud Müzesi
Koninklijk Palace
Niuve Kerk (Kilise)
Bijenkorf Store 
Singel Kanalı
Wester Kerk (Kilise)
Anne Frank Huis
Red Light District
Sex Museum
Nemo

Amsterdam’da Konaklama
Amsterdam’da Ulaşım
Amsterdam’da Yeme İçme
Amsterdam’da Alışveriş

Gezi yazısını okumak için tıklayın

Amsterdam’ı yürüyerek keşfetmek çok güzel bir kaynak. Görülecek yerlerin hepsine burada yer vermediğimiz de belirtmek isterim.

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?