A’dan Z’ye Dubai Seyahati

Dubai Seyahati

Rahat Bir Dubai Seyahati Sizi Bekliyor

Dubai seyahati için gerekli tüm bilgileri bu blog yazısında bulacaksınız. Cem Tuna isimli gezginimiz kendi blogunda Dubai’ye gidecekler için A’dan Z’ye her şeyi paylaşmış. Sırf bu kadar da değil! Yorum kısmında paylaşılan bilgiler ile muazzam bir kaynağa dönüşmüş. Bu sayede 2013’te yayınlanan yazı, güncelliğini de sürdürmekte. Dubai’de rahat bir şekilde tatil geçirmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir yazı diyerek gezi notunun özetine geçelim.

Dubai Seyahati Başlasın

Dubai seyahati için ilk adım vize. Gezginimiz bu konuda önemli ipuçları paylaşarak yazısına başlıyor ve ardından Dubai’nin para birimine değiniyor.

Dubai’de Ulaşım

Dubai Seyahati – Ulaşım

Dubai seyahati havaalanına indikten sonra gerçek anlamıyla başlıyor. Gezginimiz bu konuda inanılmaz bilgiler paylaşmış. Taksiler, metrolar ve otobüsler hakkında verdiği ipuçları altın niteliğinde diyebilirim. Buna ek olarak, Metro hatları, metro ve otobüs kartı ücretleri de yazıda mevcut. Metro haritasına ve yararlı linklere de yazısında yer vermiş.

Dubai Seyahati ve Konaklama

Bu başlık altında gezginimiz kaldığı oteli nasıl bulduğunu, bir hafta için ne kadar ödediğini, metroya ve otobüs durağına yakınlığını ve otelin diğer özelliklerine varıncaya kadar işinize yarayacak bilgileri detaylı bir şekilde anlatmış.

Dubai Seyahati ve İletişim

Yazar, Dubai’deki kartları bize tanıtırken, uygun fiyata nereden satın alabileceğimize de değiniyor. Tabii kart fiyatına da yazısında yer veriyor.

Dubai Seyahati ve Araç Kiralama

Daha önce bu başlığı hiç bir gezi yazısında görmediğimi itiraf etmeliyim. Fakat en başta söylediğim gibi Dubai seyahati için gerekli her şey bu yazıda var. Gezginimiz bir alıntı yaparak, arabayı nereden kiralamamız gerektiğini, otoparkta başınıza gelebilecek büyük bir sorunu ve daha fazlasını bizimle paylaşıyor.

Dubai Seyahati ve Yeme İçme

Yabancı bir kültürün içine karışmanın en zor yanlarından biri bilmediğiniz yemek isimleri olsa gerek. Gezginimiz bizim için İran restoranındaki 22 tane yemeği ve içindekilerin neler olduğunu anlatmış. Ülkemizde olduğu gibi Amerikan tarzı hazır yemekleri burada da bulabileceğimizi anlatarak belki de yüreğimize su serpiyor ☺

Dubai Seyahati ve Gezilecek Yerler

Dubai seyahati alışveriş etmeyi sevenler için gerçekten önemli ülkelerden biri diyebiliriz. Bir dönem çılgınlık düzeyindeydi hatta. Gezginimiz yazısında alışveriş yapabileceğimiz yerlere değinmiş. Ayrıca alışveriş merkezleri hakkında da gözlemlerine yer vermiş.

Dubai müzesi dışında gezilecek yerlerin çoğu günümüzde yapılmış mekanlar. Dünyanın ilk 7 yıldızlı otelinin çatısına çıkabilmek için restoranda yemek yememiz gerektiği bilgisini de paylaşıyor. Tekne turundan, plaj ismine varıncaya değin pek çok farklı bilgiyi bulabilirsiniz.

Gezi yazısını okumak için tıklayın

Gezgin Yazar

Size gezi yazılarını tek bir adreste sunabilmek için durmadan okuyan ve yazan, şahsına munhasir bir yazar...

Son Yazdıkları: Gezgin Yazar (Yazıların Tümü)

0 Yorum

Yazı hakkında yorum yapmak ister miydiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde geri dönüş yapıyor olacağız.

Gönderildi
Copyright © 2015 l Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Log in with your credentials

Forgot your details?